Trianon szülötte – Dr. Marjanucz László könyve

A Gyálaréti Egyesület kiadásában megjelent tanulmánykötettel tisztelettel adózunk Gyálarét alapítói előtt, akik nehéz történelmi helyzetben, szorgalmukkal, az egykori réten, a szántóföld helyén létrehoztak egy új települést. A kiadvány hasznos útmutató és érdekes olvasmány Gyálarét jövője iránt elkötelezett polgároknak!

A könyv kiadásának anyagi feltételei fele részben a NEMZETI EGYÜTTMŰKÖDÉSI ALAP támogatásával, fele részben az GYÁLARÉTI EGYESÜLET saját anyagi forrásának felhasználásával teremtődtek meg.

A könyv első fejezete PDF formátumban az alábbi linkről letölthető:

Megjelent a Trianon szülötte második kötete:

Az alábbi hivatkozáson olvashat róla, és letöltheti:

SZTE TIK | Szegedi Tudományegyetem | 87. Ünnepi Könyvhét: Év könyve díjas a Szegedi Egyetemi Kiadó Tudástár sorozata (u-szeged.hu)

17.30 – a LOBBY Café terasza

Marjanucz László Trianon szülötte. Fejezetek Gyálarét történelméből, különös tekintettel a két világháború közötti időszakra (Gyálaréti Civil Összefogás Közhasznú Egyesület) című könyvének bemutatója

Dr. Marjanucz Lászlóval, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Modernkori Magyar Történeti Tanszék vezetőjével Csicsai Antal népművelő beszélget.

További írások innen: Archívum | Gyálarét története