Kerékpártúra a Lúdvári Vénusz lelőhelyéhez!

2023-október 15-én vasárnap délelőtt 9 óra után, fél 10-kor indulunk. Az út 8 km oda és 8 km vissza, végig a töltésen viszonylag jó úton. Az út tavasz óta zúzott kővel van szórva, kiváló alapozással.

A Szegedi Rendőrkapitányság Rendvédelmi Osztályát értesítettem, nem kísérnek, de tudnak rólunk és közelben járőröznek majd.

Az utat én mutatom, de kísérőnk és egyben vezetőnk, Kocsis Pista lesz, mellette biztonságban tudhatjuk magunkat. Az út a Gyálaréti Lokálpatrióta Egyesület szervezése.

A mellékelt térképen a határhoz közeli pont a régészeti lelőhelyet jelőli.

Tehát pontosan ide megyünk, csak mi nem Röszke felől, hanem a töltés felől közelítjük meg.

Idézet Dr Trogmayer Ottótól

A lelôhely Röszke községtôl keletre 3 km-re, a

faluból a Lúdvár nevû egykori határôrs felé vezetô

út mentén, a ma már lebontott, de a korabeli térképen

jelzett katonai épülettôl nyugatra 100–150

méterre fekszik.

A visszaúton felkereshetjük Magyarország legmélyebb pontját, a térképen szintén jelölve van. A pontos GPS adatok is megvannak és ott azon a helyen egy GEO láda is el van helyezve. Esetleg egy másik alkalommal is lehetne oda kirándulni, nem tudom kinek mennyire lesz fárasztó az út.

Az egyesület egy másik kirándulást is tervez, ez a Holt-Tiszához van közel, a valamikori kastély helye volt itt, melyről sok érdekes dolgot tudunk. Ez Gyálarét XIX. XX. századi történetéhez kapcsolódik. Reméljük itt is számíthatunk érdeklődésre.

Ez a terület fontos kereskedelmi útvonal volt már a legkorábbi időkben is.

Hogyan fejlődött Gyálarét a középkorban, mi történt a török időkben, hogyan népesült be később, hogyan Vátoztatta meg történelmét és fejlődését a Tisza, majd Trianon.

Fontos ismernünk lakóhelyünk történelmét és természeti szépségeit! Mutassuk meg a gyerekeinknek is!

A kerékpártúrára a következő e-mail címen várom a jelentkezéseket: molnariren7@gmail.com

SMS is jöhet

Molnár Zoltánné